Witam wszystkich na stronie Zawód Przyszłości: Grafik 3d
Mam nadzieję że strona się Wam spodobała.
Strona ta została zaprojektowana i wykonana z myślą o konkursie na stronę internetową o temacie "Zawód przyszłości".

Wykorzystane technologie:
xHTML- Struktura strony
CSS- Kaskadowy Arkusz Styli- Wygląd strony oraz wygląd wydruku strony.
Javascript, DHTML- Suwak, losowanie zdjęć w miniGaleri oraz Galeria.
PHP-Podział strony na części.
Strona została wykonana w Standardach W3C.org. Całość została wykonana z naciskiem na dostosowanie do wszystkich dostępnych przeglądarek(Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Netscape Navigator, Apple Safari) oraz różnych systemów operacyjnych(Microsoft Windows, Linux, MacOs). Zastosowanie CSS(kaskadowych arkuszy styli) pozwoliło na podział wyglądu strony na to co widzimy w przeglądarce oraz to co zostanie wydrukowane. Specjalnie w tym celu zostały przygotowane dwa oddzielne arkusze stylów. Dzięki wykorzystaniu PHP i podzieleniu stronę na części jest ona niezwykle "lekka" dla przeglądarek a jej rozmiar to niespełna 13 Kilobajtów. Dzięki takiej wadze strona wczytuje się szybko nawet przez wolne łącza bezprzewodowe oraz modemy starego typu. Kod strony został dostosowany do wyszukiwarek internetowych(Google, Yahoo, WirtualnaPolska itp.) dzięki czemu zapisanie strony w katalogach wyszukiwarki(Indeksacja strony) przebiega bez problemów, a wyszukanie strony w wyszukiwakach jest łatwiejsze. *
Do strony dodaliśmy także kanał RSS, kanał który przesyła nagłówkowe wiadomości. Projektując stronę chcieliśmy by była ona schludna i przejrzysta, myślę że udało się nam uzyskać zamierzony cel.W Video oraz Galeri zostały wykorzystame prace Krzysztofa Zdunkowskiego oraz projekty znalezione w internecie. Prace te są własnością ich twórców.

*-Kod strony został przystosowany do wyszukiwarek lecz nie zajeliśmy się wypozycjonowaniem w nich, więc strony nie można znaleźć w Google ani w innych wyszukiwarkach. Powodem jest to że wypozycjonowanie strony wymaga czasu(od kilku do kilkunastu tygodni).

Grafika 3d
Grafika 3d
Grafika 3d
Więcej
Info| Kontakt| W3C xHTML 1.0 | CSS 2.0 | RSS