Komputer Najważniejszą rzeczą jaka jest potrzebna Grafikowi to oczywiście komputer. Cztero rdzeniowa super mocna maszyna z najnowszą specjalistyczną kartą do Grafiki 3d? Nie, nie jest to konieczne. Programy 3d dobrze działają na słabszych komputerach, Jednordzeniowy procesor, karta graficzna z 128 mb i 1 giga RAMu powinno starczyć na uruchomienie programu Grafiki 3d, ale jeśli ktoś chce korzystać z najciekawszych efektów w grafice 3d to karta graficzna QuatroFX i 8 giga RAMu jest dobrym sposobem na korzystanie z pełnych możliwości programów. Monitory Monitory

Monitor, zwykłe monitory LCD jakościowo są gorsze nawet niż stare CRT. Słabe odwzorowanie kolorów, długi czas reakcji matrycy, słaby kąt widzenia, takie są właśnie ekrany ciekłokrystaliczne. LCD przeznaczone dla Grafików to koszt kilku-kilkunastu tysięcy złotych, z tego powodu graficy często pracują na monitorach CRT. Także praca na dwóch monitorach bardzo przyspiesza oraz ułatwia pracę, na jednym monitorze wyświetlany jest główny program do Grafiki 3d a na drugim pomocnicze programy, czy zdjęcia referencyjne na których wzoruje się Grafik. Myszka Cordless Trackman Wheel

Komputery i monitory to są niezbędne ale niezbyt ciekawe, najfajniejsze są gadgety przeznaczone dla Grafików. Czuła myszka z dobrą rolką to podstawa, dodatkową rzeczą którą graficy cenią w myszkach są dodatkowe boczne guziki. Chyba najlepsza mysz to mysz z trackballem, czyli z kulką dającą nowe możliwości przy pracy z programami graficznymi. Jedna z takich myszek to myszka Cordless Trackman Wheel firmy Logitech.


Tablet PC

Dodatkowym narzędziem Grafików jest Tablet który składa się ze specjalnej podkładki oraz wskaźnika zwanego piórkiem (rysikiem), zwykle w kształcie długopisu. Ruch rysika po podkładce jest przenoszony do komputera jako informacja o bieżącym położeniu oraz o sile nacisku wskaźnika na tablet. Najlepszymi tabletami są tablety PC, które posiadają ekran po którym rysuje się rysikiem, na takim tablecie widzimy po czym rysujemy.

3d Connexion Rodzina Manipulatorów 3d

Urządzenie które, wśród Grafików, ostatnimi czasy zyskało uznanie to manipulatory 3d, gałka pozwalająca na bardzo intuicyjne poruszanie się w trzech wymiarach. Umożliwia jednoczesne przeglądanie, powiększanie i obracanie obiektów trójwymiarowych. Ceny takich urządzeń wahają się od 200 do kilku tysięcy złotych.
Grafika 3d
Grafika 3d
Grafika 3d
Więcej
Info| Kontakt| W3C xHTML 1.0 | CSS 2.0 | RSS